Co warto przeczytać w nowym roku?

Jak zawsze w nowym roku startujemy z długą listą postanowień. Standardowe pozycje dotyczą zdrowego trybu życia: więcej ruchu oraz odpowiednia dieta. Może tym razem warto trochę zwolnić i podarować sobie więcej czasu na książki.

Jakie tytuły możemy zaproponować na Waszą listę?

Na początek coś lekkiego…

Obietnica Klary - Krystyna BartłomiejczykObietnica Klary – Krystyna Bartłomiejczyk

Młoda nauczycielka, Klara, przeprowadza się na wieś, by wypełnić złożoną obietnicę i zamieszkać w odziedziczonym po babci domu, zwanym Zaciszem.

Ten wiejski zakątek, położony nad stawem pośród drzew, wydaje się prawdziwą oazą spokoju. Dziewczyna nie spodziewa się, że już wkrótce, za sprawą niezwykłego, zamieszkującego strych intruza, jej życie nabierze rozpędu, a spontanicznie podejmowane decyzje okażą się mieć zaskakujące konsekwencje.

Po przeczytaniu tej książki serdecznie polecamy inne tytułu autorki – KLIKNIJ TUTAJ!


Następnie, wciągająca seria powieści obyczajowych z wątkiem kryminalnym!

Morderstwo przy drodze krajowej 94 – Danka Braun

Kilku podejrzanych. Liczne motywy. Kto wymierzył sprawiedliwość?

Prywatny detektyw Mirek Filer, który specjalizuje się w ujawnianiu zdrad niewiernych małżonków, podejmuje się oczyścić z zarzutów swojego księgowego Leszka Szajnę. Szajna, mąż autorki kryminałów, jest podejrzany o zabicie mordercy swojej matki.
 
Inspiracją do napisania powieści „Morderstwo przy drodze krajowej 94” była prawdziwa historia, która wydarzyła się w rodzinie autorki. W 1983 roku została zamordowana jej teściowa. Mordercę skazano na dwadzieścia pięć lat pozbawienia wolności. Wkrótce po tym, gdy opuścił zakład karny, znaleziono w rzece jego zwłoki.
 
Serdecznie polecamy kolejny tytuł serii autorstwa Danki Braun: Gdzie jest Olga? Natomiast już 14 lutego, będzie miała miejsce premiera trzeciej części – Ciemna strona Sary.
 
 

Czas na książkę, która podbije każde serce…

wschody-i-zachody-słońca-Aleksandra_Tyl

Wschody i zachody słońca – Aleksandra Tyl

Sopot. Wielki dom z widokiem na morze. Dwie kobiety – młoda i stara. Dwa światy – teraźniejszy i ten z przeszłości. I mężczyzna, który podaje się za pisarza, jego tożsamość pozostaje jednak zagadką.

Do domu bogatej staruszki przyjeżdża nowa opiekunka, zatrudniona przez rodzinę. Do obowiązków dziewczyny należy nie tylko dotrzymywanie towarzystwa, lecz także pilnowanie, by w otoczeniu starszej pani nie znalazły się niewłaściwe osoby czyhające na spadek. Zadanie wydaje się proste, ale wychodzi na to, że staruszka ma własny plan dotyczący wykorzystania pieniędzy i prowadzi osobliwą grę, by go zrealizować.


Pora na coś mocniejszego…

Wschód księżyca - Magdalena ZimniakWschód księżyca – Magdalena Zimniak

Przejmujący thriller psychologiczny z elementami metafizyki ukazujący złożoność ludzkich postaw i wyborów. Magdalena Zimniak głęboko wchodzi w psychikę bohaterów, buduje atmosferę napięcia i hipnotyzuje czytelnika.

W Tatrach, za Czarnym Stawem, młoda kobieta rzuca się
w przepaść. Jej ówczesny kochanek żeni się, zakłada szczęśliwą rodzinę. Dwadzieścia lat po tragedii mężczyzna przyjeżdża do Zakopanego, aby spędzić z żoną rocznicę ślubu. Nie wie, że w drodze na Zawrat wciąż czeka na niego dziewczyna – demon, zaborcza miłość sprzed lat. Spirala zła się rozkręca. Kolejne osoby ulegają demonicznej sile. Czy uda się powstrzymać falę nadciągającego mroku?

Mamy nadzieję, że to zestawienie wzbudziło Wasze zainteresowanie. Jeśli tak, to drogie Panie do dzieła!