„Cztery pory roku” Aleksandry Tyl – wyjątkowy pakiet!

pakiet 4 pory_księgarnia

Dziś przygotowaliśmy dla Was małe podsumowanie, dotyczące wszystkich czterech tomów z cyklu „Pory roku” autorstwa Aleksandry Tyl.
Ten niezwykły pakiet jest dostępny w naszej księgarni razem z płócienną torbą „Dziewczyny czytają” – w prezencie!

„Samotność jest wrogiem życia”, słowa z książki Aleksandry Tyl, są trafnym odzwierciedleniem tego, co jest motorem działania Alicji, Marianny Kai i Doroty – bohaterek opowieści z cyklu Cztery Pory Roku. To świetna okazja, żeby przypomnieć sobie ich historie, lub… Żeby je poznać!

1. „MAGICZNE LATO” 


Alicja jest samotną matką siedmioletniej Matyldy. Córka bez przerwy choruje, ma obniżoną odporność. Za radą lekarki wyjeżdżają na wieś, żeby dziecko zmieniło klimat i z dala od smogu miasta nabierało sił. Zatrzymują się u dalekiej ciotki – Józefiny.
Zatrzymują się u dalekiej ciotki – Józefiny. Alicja dopiero na miejscu dowiaduje się, że staruszka para się zielarstwem, a jej specjalnością są miłosne eliksiry. Mimo że dziewczyna początkowo nie wierzy w magiczną moc ziół, a do zajęcia ciotki podchodzi z dystansem, to jednak przychodzi taki dzień, kiedy pokusa skorzystania z mikstury jest wyjątkowo silna…

 

 

 

 

 

 

2. „KARMELOWA JESIEŃ”


Życie Marianny było usłane różami. Jako jedynaczka mogła liczyć na wsparcie rodziny w każdym względzie. Wszystko zmienia się po tragicznej śmierci rodziców. Kiedy w niedługim czasie umiera również ukochana babcia, Marianna przechodzi załamanie.
Wszystko zmienia się po tragicznej śmierci rodziców. Kiedy w niedługim czasie umiera również ukochana babcia, Marianna przechodzi załamanie. Młoda, bogata, ale samotna i nieszczęśliwa nie potrafi poradzić sobie ze stratą najbliższych. Wkrótce odkrywa dokumenty, z których wynika, że jej ojciec regularnie przesyłał niejakiej Rosie Rosso pewną kwotę pieniędzy. Trop prowadzi do hiszpańskiej Sewilli, miasta, nad którym unosi się duch Krzysztofa Kolumba, ulice rozbrzmiewają flamenco, a dookoła czuć zapach aromatycznej paelli. Dziewczyna odkrywa życie, którego wcześniej nie znała.

 

 

 

 

 

3. „ANIELSKA ZIMA”


Wyniosła i pewna siebie Kaja pragnie wielkiej miłości i wystawnego życia. Jej narzeczony okazał się oszustem matrymonialnym, przez którego straciła nie tylko pieniądze, lecz także naraziła się na śmieszność.
Zdezorientowana ucieka przed oczami wścibskich koleżanek i postanawia zamieszkać w Polance. Ale nie wszystko idzie zgodnie z planem, a długi każdego dnia rosną.
Zdezorientowana uciekła przed oczami wścibskich koleżanek i zamieszkała w Polance. Ale nie wszystko idzie
zgodnie z planem, a długi każdego dnia rosną. Dziewczyna, przytłoczona problemami, pokornieje,
uświadamiając sobie, że to wcale nie brak pieniędzy jest jej największym zmartwieniem.

 

 

 

 

 

 

4. „SZALONA WIOSNA”


Przebojowa, odważna i przyjaźnie nastawiona do świata Dorota musi zmierzyć się z odrzuceniem. Mężczyzna, w którym była zakochana, właśnie zostawił ją dla innej. Dziewczyną targają skrajne emocje, ale nie byłaby sobą, gdyby poddała się zwątpieniu. Kiedy więc przypadkowo poznaje szamana mającego niezwykłe zdolności, w jej głowie kluje się przebiegły plan. Mała zemsta na niewiernym narzeczonym byłaby doskonałym remedium na smutki.
Dziewczyną targają skrajne emocje, ale nie byłaby sobą, gdyby poddała się zwątpieniu. Kiedy więc przypadkowo poznaje szamana mającego niezwykłe zdolności, w jej głowie kluje się przebiegły plan. Mała zemsta na niewiernym narzeczonym byłaby doskonałym remedium na smutki. Dorota jest gotowa iść na całość i skorzystać z rozwiązania, które znajduje się poza zasięgiem zwykłych ludzi. Szkopuł w tym, że szaman popełnia błąd, który przynosi dość nieoczekiwane rezultaty…

 

 

 

 

KUP WSZYSTKIE CZTERY TOMY W PAKIECIE!