„Gra poza prawem” Magdalena Zimniak – recenzje

gra poza prawem

Pod koniec maja, miała miejsce premiera najnowszego thrillera Magdaleny Zimniak – „Gra poza prawem”. Jest to pochłaniająca opowieść o trudnej miłości matki i córki, o ludzkich tęsknotach i ograniczeniach. I o tym, że każdy jest zdolny do zbrodni…

Dorota ma dwadzieścia lat. Nigdy nie opuściła domu, nie ma dostępu do telefonu ani internetu. Ola jest młodą bibliotekarką, wychowanką domu dziecka. Zmaga się z toksyczną przeszłością i kompleksami. Kiedy ich drogi się krzyżują, dochodzi do zbrodni. Czy bohaterki będą musiały zapłacić najwyższą cenę za wspólną grę, którą rozpoczynają?

 

Książka „Gra poza prawem” to studium mrocznej strony osobowości człowieka. Jaki jest naprawdę, gdy nikt nie widzi? Co próbuje ukryć przed światem? Fabuła skupia się w dużej mierze na specyficznej relacji na linii matka-córka, ale to nie jedyny wątek przykuwający uwagę w tym thrillerze. Znów razem z autorką zakradamy się w zakamarki ludzkiej psychiki, ale jednocześnie dostajemy dawkę nieco kryminalnych wrażeń. Intrygującym punktem staje się bowiem tajemnicza zbrodnia.

Katarzyna Stec Książki na czasie

„Gra poza prawem” to thriller psychologiczny, który mocno działa na wyobraźnię. Sięga głęboko do wnętrza ludzkiej natury, wyciąga na światło dnia wszystkie słabostki i pokazuje, że świat ma jeszcze przed nami wiele do odkrycia. To opowieść o niezwykle trudnej relacji matki i córki, o wzajemnych żalach i niedomówieniach, o niespełnionej miłości i potrzebie akceptacji, o życiu w morzu ograniczeń. Trudno przejść obojętnie obok historii tak bardzo prawdziwej, która mogłaby wydarzyć się tuż za rogiem i która jednocześnie przeraża poczuciem realności. Jak się okazuje, każdy jest zdolny do zbrodni.

Ellie Moore Thieving books